Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 977 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Troszke radościu Nikolki :)

niedziela, 15 lutego 2009 20:01

Dziś Nikolka dostała tak bardzo potrzebny jej Pulsoksymetr, który ułatwi nam monitorowanie wydolnosci oddechowej. Bardzo dziękujemy za zakup sprzętu Fundacji , kórej Nikolka jest podopieczaną . Z całego serca dziękujemy Panu Janowi N.;);) Prezesowi Fundacji , człowiekowi o wielkim sercu , który przejął się losem naszej córeczki i pospieszył na ratunek . Drugim wielkim wydarzeniem w naszym życiu jest to,że zaczeliśmy załatwiać wszystkie formalności związane z wyjazdem Nikoli na Krym do Delfinarium. Planowany dzień wylotu to 29 czerwiec. Nikolka na Krymie będzie dwa tygodnie , dwa tygodnie które przedlużą jej życie , dodadzą sił do walki z chorobą . Jesteśmy szczęśliwi , podekscytowani ,pełni oczekiwań i niepokoju . Dziękujemy WAM !! Inaczej nie umiemy wyrazić naszej radości .Wszyscy mamy nadzieję, że dzięki wizycie w DELFINARIUM stan naszej KOCHANEJ KOSI POPRAWI SIĘ!!!


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Nowości! ( Co nowego u Nikolki)

niedziela, 15 lutego 2009 17:57
Podaruj Nikolce 1 % swojego podatku

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wszystkim zainteresowanym pomocą naszej córeczce Nikoli przedstawiam numer konta, na które można wpłacać 1% podatku dochodowego za rok 2008 i darowizny indywidualne.

Aby tego dokonać należy w swym rozliczeniu rocznym PIT za 2008 rok w części

„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ OPP" wpisać:

1. Nazwę Organizacji Pożytku Publicznego(OPP)

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" UL. ŁOMIAŃSKA 5 , 01-685 WARSZAWA- Centrum Charytatywne


Bank Pekao S.A. I/ Warszawa

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

2. Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): 0000037904

3. Wnioskowaną kwotę podatku, nie wyższą niż 1% należnego podatku (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).

4. W polu INNE (dodatkowe) INFORMACJE dopisać następujący tekst: na leczenie i rehabilitację NIKOLI KABAT

*Pole to w zależności od formularza PIT ma numer:

PIT 28 - poz.135,
PIT 36 - poz.311,
PIT 36L - poz.107,
PIT 37 - poz.123,
PIT 38 - poz. 59.
Za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc serdecznie dziękujemy. Pieniądze zebrane na koncie fundacji przeznaczymy na rehabilitację NIKOLI, zakup niezbędnego sprzętu.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Nikola - Historia Nikolki

niedziela, 15 lutego 2009 17:45
Nikola Kabat ur. 01.03.2006 roku choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA 2). 

 

Witamy na stronie Nikolki

 

Nikolka to radosna i pogodna dziewczynka, która niestety została bardzo doświadczona przez los, gdyż jest chora na nieuleczalną, postępującą chorobę rdzeniowego zaniku mięśni (w skrócie SMA).

Nikolki na dzień dzisiejszy nie można wyleczyć a my wiemy, że jej życie w dużej mierze zależy od jakości układu oddechowego, do którego niewydolności prowadzi postępująca choroba. Nikolka zapewne nie rozumie jeszcze co jej jest, nie zdaje sobie sprawy, że przez cały czas jest i najprawdopodobniej będzie uzależniona od opieki rodziny, a w dorosłym życiu prawdopodobnie od osób zupełnie jej obcych. Na pewno jednak czuje, że jest słabsza od rówieśników, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, bo nie chodzi sama a nawet siedzenie sprawia jej problemy. Nikoli nie można wyleczyć, ani na dzień dzisiejszy sprawić by chodziła na własnych nogach, można jedynie uczynić naprawdę wiele, aby choć trochę mniej cierpiała i by, choć w niewielkim stopniu była samodzielna i czuła się bezpiecznie. Do tego jednak niezbędna jest intensywna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt medyczny, który na co dzień otacza wszystkie dzieci z tą chorobą. Domowe ambulatorium składające się między innymi z ssaków, pulsoksymetru ambu, bap, koncentratora tlenu, koflatora (asytora kaszlu) i respiratora zapewni nam możliwość szybkiej reakcji w sytuacjach kryzysowych i na bieżąco będziemy mogli diagnozować stan zdrowia Nikolki. Nikolka już dzisiaj potrzebuje takiego ambulatorium. Wymaga tez intensywnej rehabilitacji ruchowej, która wspomagaja jej rozwój oraz zabezpieczają sprawność układu oddechowego.Dużą szansą na poprawę stanu zdrowia naszej córeczki jest też delfinoterapia (więcej o tej metodzie leczenia piszemy w zakładce „Delfiny").

Gdybyśmy tylko posiadali taką moc podarowalibyśmy naszej córeczce rzecz najcenniejszą - zdrowie i normalne życie, uśmiech każdego dnia i beztroskie dzieciństwo, lecz mocy takiej nie mamy. Gdybyśmy tylko mogli marzylibyśmy o tym samym, o czym marzą rodzice rówieśników Nikolki a nasze życie nie  byłoby wypełnione wielką troską o zdrowie, bezpieczeństwo i przyszłość córeczki. Patrzymy na naszą córkę, jesteśmy z niej bardzo dumni, że jest tak dzielna i pomimo wszystko radosna, każdego dnia wierzymy, że Nikolka w miarę możliwości usamodzielni się a my będziemy mogli sprawić, iż nie będzie cierpieć. Gdyby  to tylko od nas zależało....nie byłoby pewnie tej strony. Lecz nasza bezgraniczna miłość nie sprawi, że Nikolka będzie mogła żyć bez wszystkich potrzebnych jej urządzeń medycznych ratujących i podtrzymujących jej życie, rehabilitacji - do tego potrzebni są nam ludzie, którzy pomogą naszej kochanej Nikolce.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

czwartek, 22 marca 2018

Licznik odwiedzin:  8 609  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Archiwum

O moim bloogu

Pomóżmy Nikoli kóra jest chora na rdzeniowy zanik mięśni. Jej rodzicami są Sylwia i Sebastian Kabat. Ona ma też kochającego brata Kacpra. Ja się nią opiekowałam we wakacje i masz wam powiedziec że ona...

więcej...

Pomóżmy Nikoli kóra jest chora na rdzeniowy zanik mięśni. Jej rodzicami są Sylwia i Sebastian Kabat. Ona ma też kochającego brata Kacpra. Ja się nią opiekowałam we wakacje i masz wam powiedziec że ona jest bardzo radosnym i szczęśliwym dzieckiem. Więc te dziecko zasługoju na trochę otuchy.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 8609

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

parenting